Drukuj

Uwaga GĘSTE MGŁY!

Super User. Posted in Prognozy

Dzisiaj w nocy z 20/21.10.2012r i jutro w nocy 21/22.10.2012r bedą rozwijać się na obszarze całego kraju gęste mgły i zamglenia.

Bardzo gęste mgły będą się formować dzięki sprzyjającym warunkom tj. brak wiatru oraz duża wilgotność powietrza. Spowoduje to obniżenie się temperatury powietrza w skutek bezchmurnego nieba do wartości temperatury punktu rosy i w ten sposób powstanie mgieł.

Widzialność podczas dzisiejszych i jutrzejszych mgieł głównie w drugiej części nocy i nad ranem spadnie poniżej 100 m, a lokalnie poniżej 50 m. Mgły i zamglenia utrzymywać się będą w wielu miejscach kraju aż do godzin południowych, a nawet dłużej.

Osoby udające się w podróż samolotem lub samochodem muszą się liczyć z utrudnieniami w komunikacji lotniczej i drogowej. W związku z powyższym zostaną dzisiaj wydane ostrzeżenia meteorologiczne 1 stopnia o gęstych mgłach.

Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY Sp. z o.o.

www.meteoalarm.pl

ostrzeżenia bezpieczeństwo SROWX pomorskie bądź bardziej bezpieczny wichura czad  ostrzeganie sms katastrofa wypadek ewakuacja mapy zagrożeń osłona meteo telefony alarmowe Ostrzeżenia cofka zagrożenie pożarowe przejezdność dróg