Drukuj

Ostrzeganie na twojej stronie

Super User. Posted in Uncategorised

Jeśli chcesz umieścić mapy z ostrzeżeniami IMGW na swojej stornie, możesz to zrobić za pomocą kodu który dostarczamy.
Logo serwisu w przypadku zagrożeń drugiego stopnia i wyższych zostaje automatycznie podmienione na piktorgam przedstawiający zagrożenie.

<center><iframe src="http://ostrzeganie.pomorskie.pl/ostrzeganie.php"
frameborder="0" scrolling="no" width="200px" height="400px">
Przeglądarka nie obsługuje pływających ramek.</iframe></center>

Efekt wklejenia tego kodu będzie wyglądał tak:


Drukuj

Ostrzeganie SMS

Super User. Posted in Uncategorised

Nie każdy ma czas i możliwości by kilka razy zaglądać na stronę i mapy. Czasem po prostu chce się gdzieś wyjść i wtedy zamiast się martwić o zagrożenia pogodowe, możesz postawić na znacznie wygodniejsze rozwiązanie i pozwolić martwić się nam – na tym, w skrócie, polega ostrzeganie SMS.

Dostęp do usługi podstawowej na okres jednego miesiąca kosztuje dokładnie 1,23 PLN brutto i można go zamówić drogą SMSową. Na numer 71068 wyślij SMS o treści:

 • ‘AT.OST.X’ (bez apostrofów)
 • X jest to kod powiatu dla którego chcesz odbierać ostrzeżenia (dostępny na dole strony)

Przykładowy SMS: “AT.OST.14”. Wszystko WIELKIMI literami. Koszt tego SMSa (1,23) to jedyny koszt jaki ponosisz do końca trwania usługi. SMSy, które do Ciebie wysyłamy absolutnie nie pobierają od Ciebie jakichkolwiek opłat.

 

Po wysłaniu SMSa najpierw dostaniesz informacje o wpisaniu do bazy. Następnie w ciągu 24 godzin dostaniesz potwierdzenie aktywowania usługi.

UWAGA, jeśli nie dostaniesz SMSa o treści “Ostrzeganie SMS zostalo aktywowane” w ciągu 24 godzin od wysłania SMSa, koniecznie daj nam znać na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Po zakończeniu ważności usługi dostaniesz wiadomość, która Cię o tym poinformuje.

 Jeśli zechcesz wcześniej zrezygnować z usługi, wystarczy, że wyślesz SMSa o treści “KONIEC” na numer 504614064 (numer w sieci Orange, koszt wg. taryfy Twojego operatora).

 

Usługa jest dostępna w Orange, Plus, Play, T-Mobile. Nie wysyłamy SMSów za granicę. Oczywiście zobowiązujemy się do wysyłania wyłącznie typów SMSów opisanych wyżej, zero reklam, możecie nam zaufać :). Płatny numer SMS obsługuje i dostarcza Dotpay (regulamin usług i serwisów SMS, link do formularza służącego do składania reklamacji). Kontakt z właścicielem strony: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Możemy zapewnić 29 dni osłony w miesiącu, co oznacza, że możliwe są dwa dni przerwy technicznej. Niestety czasem są one konieczne. Jeśli takowe nastąpią – poinformujemy o tym co najmniej na dzień przed. Dołożymy jednak wszelkich starań by dochodziło do nich w dni bez zagrożeń, tak byście nawet nie odczuli jakiejkolwiek przerwy :).

 

Usługa jest dostępna w Orange, Plus, Play, T-Mobile. Nie wysyłamy SMSów za granicę. Oczywiście zobowiązujemy się do wysyłania wyłącznie typów SMSów opisanych wyżej, zero reklam, możecie nam zaufać. Płatny numer SMS obsługuje i dostarcza Dotpay (regulamin usług i serwisów SMS, link do formularza służącego do składania reklamacji).

 


 

 

 

Kody powiatów:

1=Powiat Bytowski
2=Powiat Chojnicki
3=Powiat Człuchowski
4=Powiat Gdański
5=Powiat Kartuski
6=Powiat Kościerski
7=Powiat Kwidzyński
8=Powiat Lęborski
9=Powiat Malborski
10=Powiat Nowodworski (pomorskie)
11=Powiat Pucki
12=Powiat Starogardzki
13=Powiat Sztumski
14=Powiat Słupski
15=Powiat Tczewski
16=Powiat Wejherowski
17=Gdańsk
18=Gdynia
19=Słupsk
20=Sopot

Drukuj

UWAGA !!! SILNY WIATR !!!

Super User. Posted in Uncategorised

UWAGA OSTRZEŻENIE !!!:
SILNY WIATR 04.10.2012 [noc] i 05.010.2012 [dzień]

Ze względu na przemieszczający się w naszym kierunku układ niskiego ciśnienia dziś w nocy na znacznym obszarze Polski wzrośnie prędkość południowo-zachodniego wiatru który miejscami na wybrzeżu będzie osiągać prędkość do 75 km/h. W głębi lądu natomiast do 60 km/h. Silnemu wiatrowi towarzyszyć będą opady deszczu o natężeniu umiarkowanym.

W dniu jutrzejszym 5.10.2012r. począwszy od godzin około południowych od zachodu wzrastać będzie prędkośc wiatru, którego najsilniejsze porywy występować zaczną w godzinach po południowych i wieczornych, miejscami nad morzem mogą dochodzić do 110 km/h na wybrzeżu do 100 km/h, natomiast w głębi lądu do 85 km/h. Takie porywy mogą występować w całej północnej oraz częściowo centralnej części kraju.

Dodatkowo mogą pojawić późnym po południem zjawiska burzowe, które wystąpić mogą głównie na północnym-zachodzie ale równie dobrze mogą kierować się w głąb kraju. W Przypadku wystąpienia zjawisk liniowych wzrośnie ryzyko wystąpienia gwałtownych porywów wiatru przekraczających miejscami 100 km/h.

Na Bałtyku pojawi się sztorm o sile 11° w skali Beuforta, falę mogą mieć wysokość do 5-6m.

CENTRUM PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH
METEOSKY SP. Z O.O.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.meteosky.eu

Drukuj

Ekipa

Super User. Posted in Uncategorised

Niniejsza strona zawiera szczegółowe informacje o osobach pełniących ważniejsze funkcje związane z prowadzeniem portalu.

 

 • Bartosz Mateuszuk
 • Lokalizacja: Bolszewo
 • Pełnione funkcje: superadministrator, dyżurny
 • Zainteresowania: łączność radiowa, informatyka, ratownictwo, pożarnictwo, bezpieczeństwo, meteorologia, nauki polityczne, samorząd lokalny, majsterkowanie
 • O sobie:Urodziłem się w Gdyni w 1989 roku. Studiuje na drugim roku magisterskich studiów uzupełniających na kierunku Politologia.  Nieustannie dążę do ulepszania siebie. Jestem odważny, otwarty na ludzi, pełen entuzjazmu i niekonwencjonalności. Cieszę się z własnych osiągnięć, co bywa odbierane jako zarozumiałość.

   

 • Emilia Kwidzińska
 • Lokalizacja: Wejherowo
 • Pełnione funkcje: dyżurny, moderator
 • Zainteresowania: muzyka, język polski, zwierzęta, meteorologia, Daleki Wschód, gotowanie, wegetarianizm
 • O sobie: Urodziłam się w Wejherowie w 1990 roku. Jestem studentka I roku studiów magisterskich na kierunku Logopedia na Uniwersytecie Gdańskim. Lubię przebywać z ludźmi, choć cenię sobie spokój i prywatność. Jestem świetnym obserwatorem, dokładnie analizuję otaczający mnie świat, co pomaga mi w życiu prywatnym i nie tylko. Z natury jestem ostrożna, jednak zostałam obdarzona również dużą dawką silnego temperamentu i poczucia humoru.

 

 • Michał Naczk
 • Lokalizacja: Bolszewo
 • Pełnione funkcje: informatyk, moderator
 • Zainteresowania: ratownictwo, informatyka, motoryzacja, systemy i aplikacje mobilne
 • O sobie: Urodziłem się w Wejherowie w 1991 roku. Studiuję na drugim roku inżynierskich studiów na kierunku informatyka. Prowadzę działalność gospodarczą zajmującą się sprzedażą i serwisem sprzętu komputerowego oraz medycznego. Pracuję też w prywatnej firmie medycznej jako ratownik, dyspozytor oraz kierowca ambulansu.

 

 

 

Drukuj

Odśnież swój hydrant

Posted in Uncategorised

Razem z naszymi partnerami rozpoczynamy wspólną kampanie informacyjną "Odśnież swój hydrant".

Kampania ma na celu uświadomienie mieszkańcom gminy jak ważne i proste jest stworzenie dogodnego dostępu dla straży pożarnej do sieci hydrantowej.

Szybki dostęp do hydrantu ułatwia akcję gaśniczą, ponieważ strażacy zamiast tracić czas na szukanie i odkopywanie studzienki mogą szybko podłączyć wóz do sieci i zając się działaniami gaśniczymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Prawidłowo oznaczony i odśnieżony hydrant

bardzo ułatwia pracę strażaków.

Odnalezienie studzienki z hydrantem w tym wypadku może zająć nawet kilka cennych minut.

 

ostrzeżenia bezpieczeństwo SROWX pomorskie bądź bardziej bezpieczny wichura czad  ostrzeganie sms katastrofa wypadek ewakuacja mapy zagrożeń osłona meteo telefony alarmowe Ostrzeżenia cofka zagrożenie pożarowe przejezdność dróg